Běh do schodů v AZ TOWER

Publikováno: 21.06.14

Mistrovství Evropy v towerrunningu 2014

V termíne 20.- 22.6. sa uskutočnili 2. majstrovstvá Európy v Towerrunningu. Pod záštitou Svetovej Federácie towerrunningu (TWA) sa bežalo na tri budovy v troch mestách a troch štátoch. V priebehu jedného víkendu viac než 40 bežcov zdolalo 1909 schodov na troch budovách. Viedeň - Donauturm, Brno - AZ TOWER a Bratislava -UFO.

Po strhujúcom boji do posledného schodu celkovo zvíťazil Piotr Lobodzinski (POL) s dvomi víťazstvami a jedným 4. miestom tesne pred Tomášom Čelkom (SVK, 2. - 3. a 1.miesto) a Christianom Riedlom (GER, 3. - 2. a 5.miesto). Európskou šampiónkou sa stala Andrea Mayer (AUT) bez jedinej prehry. Striebro získala Lenka Švábiková (CZE) a bronz si vybojovala Maria Theresa Handlbauer (AUT).

AZ TOWER VERTICAL SPRINT

Druhý deň Majstrovstiev Európy pokračoval po Viedni v Brne.

Bežalo sa na AZ TOWER, najvyššiu budovu v Českej republike. V exponovanom termíne 21.6. sa brnenský monument odhodlalo zdolať takmer 9 desiatok bežcov.

Najrýchlejší podľa predpokladov bol z radov kategórie elite, ale prekvapivo vytrvalec Piotr Lobodzinski (POL) časom 2:55,6s a medzi  ženami Andrea Mayer (AUT).

V mužskej kategórii sa pod 3 minúty dostali ešte Riedl (GER) a Čelko (SVK). V ženskej kategórii bolo usporiadanie medailí jednoznačnejšie, čas víťazky bol 3:30.3s v nasledovaní Walsham (SIN) 2:37,4s a Švábiková (CZE) 3:45,5s.

Prvý ročník nevšednej akcie troch závodov môžeme považovať za úspešný. V Brne sa zišla kompletná európska špička v behu do schodov ( celkom 19 národností).

Akcia bola otvorená aj pre širokú verejnosť, ale predsa len profesionalita Majstrovstiev Európy odradila mnohých začínajúcich, ale aj skúsenejších bežcov. Napriek tomu sa pod brnenským AZ TOWER zišlo viac než 120 fanúšikov a priateľov netradičného športu TOWERRUNNING. Na vrchol AZ TOWER sa po 700 schodoch rozhodlo vystúpať 88 súťažiacich. Každý získal medailu a neopakovateľný zážitok výhľadu z najvyššej budovy v ČR.

Príchuť extrému celému dňu dodal BASE JUMP zo strechy AZ TOWER, kto vydržal do konca mohol sa kochať v šikovnosti skokana. Po krátkom voľnom páde nasledovalo dokonalé hladké pristátie priamo pred budovu.

V budúcich ročníkoch organizátor urobí všetko pre sprístupnenie tohoto nevšedného športu aj pre širokú verejnosť a podporí tak zdravý životný štýl s pozitívnym prístupom k životu aj v meste Brno.Fotogalerie:

SCF SERVIS, s.r.o. byla založena v roce 2006 jako společnost zabývající se fyzickou ostrahou a technickým zajištěním majetku a osob. Postupem času společnost rozšířila své činnosti a začala se zabývat dodávkou a servisem nových technologických celků, zajišťováním servisních, projekčních a stavebních prací souvisejících s výstavbou, provozováním a komplexní správou komerčních, výrobních a obytných objektů. Dalšími obory činnosti jsou projektové řízení, technické dozory staveb a poradenská činnost. Sloučením společnosti SCF SERVIS, s.r.o. s již zavedenou společností SEVEN AGENCY, která byla založena v roce 1997 a její dlouholeté působení na českém trhu, přineslo mnoho zkušeností, které společně s Vámi, zákazníky, nyní zhodnotíme v praxi a ke společnému užitku.

SCF SERVIS, s.r.o., Vídeňská 51/122, 619 00 Brno, IČO: 276 80 339, DIČ: CZ27680339